Skip Navigation Links2.Bölge Müdürlüğü > Haberler

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkında “Tabiat Turizmi Avcılarla Buluşuyor” Etkinliği Düzenlendi…

Bölge Müdürlüğümüz bağlı birimi Bilecik Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğünce, 16.08.2017 tarihinde Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkında, Bilecik Avcı Dernekleri üyeleri ile tabiat turizmi etkinliği yapıldı. Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı, katılım sağlayan 100 avcı ve ailelerine tanıtıldı.

DKMP 2.Bölge Müdürlüğümüz Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Hidayet Topcu, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Nurbay Zeki Engin,  Mühendis Abdülkadir İnci’nin de katılım sağladığı etkinlikte kanyoning, kaya tırmanışı, tabiat yürüyüşü gibi doğa sporları için tercih edilen alanımızın özellikleri anlatıldı. Tabiat yürüyüşü yapılarak, seyir terasından manzarayı görmeleri sağlandı.

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkının, tabiatın değerini bilen, yasal olarak av yapan, tabiatla dost ve paylaşım içinde olan avcılarla planlaması yapılarak diğer illerdeki arkadaşlarına da alanın tanıtımının yapılması istendi.

Aynı zamanda 2017-2018 av sezonunun açılmasına yakın bir tarih seçilerek avcılarla işbirliğinin önemine ve tabiatın korunmasında aynı tarafta olduğumuza dikkat çekilerek, bilinçli ve yasal avcılığın ülkemiz açısından ne kadar değerli olduğundan söz edildi.