Skip Navigation Links2.Bölge Müdürlüğü > Haberler

Doğada Zarar Görmüş Yaralı Yaban Hayvanlarına Umut Oluyoruz…

DKMP 2.Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında Bursa İli Karacabey İlçesi bulunan Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinden 2017 yılının ilk 7 ayında 230 yaban hayvanının tedavisini gerçekleştirdik.

2017 yılında merkeze getirilen yaban hayvanlarının tedavi ve rehabilitasyon süreçleri Bölge Müdürlüğümüz Veteriner Hekimleri Nihal Yıldız Bilgici ve Gizem Somuncuoğlu tarafından titizlikle takip edilerek, neticelendirilmektedir.

Yılbaşından bu yana gerçekleştirilen kurtarma operasyonları neticesinde, tabii yaşam ortamlarında tekrar yaşayabilecek derecede iyileşen 56 yaban hayvanı yaşam alanlarına salınırken, bir kısmının tekrar tabii ortamında yaşama şansı kalmadığı için merkezimizde bulunan doğal yaşam ortamlarında bakımlarına devam edilmektedir.

Yaralı yaban hayvanları içerisinde Şahin, Martı, Kumru, Baykuş, Tilki, Saksağan, Ebabil Kuşu, Güvercin başta olmak birçok tür yer almaktadır.

Temmuz ayı içerisinde, ‘’ Suriyedeki Hayvanat Bahçesinde Bulunan Hayvanları Kurtarılması’’ çalışması kapsamında 2 Asya Ayısı, 2 Sırtlan, 2 Kaplan, 5 Aslan ve 2 adet Sibirya Kurdu türü köpek olmak üzere toplam 13 yaban hayvanın da merkezimizde tedavileri yapılmıştır.